Nesmírný / Jussi Adler-Olsen

by Lucc

Další knížka od Jussiho Adlera-Olsena. V poslední době jsem na jeho knížkách opravdu závislá. Tohle je předposlední kniha z celé jeho série, pak mě čeká jenom Selfies. Nesmírný je kniha, která mě zaujala už samotným názvem. Bylo jasné, že to bude příběh, ve kterém bude hrát víra, náboženství nějakou roli a taky je to tak. Na prvních 50 stránkách se dozvíte, kdo hraje v příběhu hlavní roli. Setkáváme se jak s Carlem a jeho partou, tak Wandou a jistým Ch. Habersaatem. Na začátku vůbec nevíme, jak jsou tyto osoby navzájem propletené, ale v průběhu příběhu je to úplně jasné.

Hned v úvodu příběhu taky Jussi odkrývá hlavní oběť celého příběhu, která zamotala život téměř všem aktérům. Pan Ch. Habersaat se obrátí na Carla a jeho oddělení Q, protože už s případem, který řešil nemohl pokračovat dál. Zjistíme, že nemohl pohnout nejenom se svým případem, ale i se svým životem. Spáchá sebevraždu předtím než ho Carl nebo kdokoliv z jeho party mohl oslovit. Carl společně s Rose a Asadem se do případu zapojí a snaží se všemu přijít na kloub. Byl to právě Habersaat, kdo našel na stromě zavěšené tělo mladé dívky a jako jediný policista se domnívá, že to není nehoda, ale vražda. Kdo ji zabil?

Řekla bych, že celá kniha je oproti jiným knihám od Adlera-Olsena méně brutální, i když ke konci o tom asi budete pochybovat. Dá se přečíst dost rychle, i přesto, že má 572 stran. Běžná cena v knihkupectvích je 312,- korun. K dispozici už jsou i paperback verze a ty jsou určitě levnější, takže také možnost.

Za mě knihu doporučuji. Knihu jsem zvládla za tři dny a upřímně jsem se od ní nemohla odtrhnout. Samotná tématika příběhu je zajímavá sama o sobě, takže koho zajímají detektivní příběhy s nádechem tajemna a víry, je to příběh pro vás.

You may also like

Leave a Comment