Tipy na vánoční dárky

by Lucc

Dárky. Hodně aktuální téma teď v období Vánoc, ale tipy na ně se hodí v podstatě kdykoliv. Ať už jsou to narozeniny, svátky nebo jiné příležitosti k obdarování. Já miluju dávat dárky. Jako malá jsem je hodně ráda dostávala. Teď mám skoro větší radost z toho, když dám někomu něco, z čeho je fakt nadšený než z rozbalování vlastních dárků.


Občas mám s výběrem dárků docela problém, ale jsou roky, kdy mám docela dobré nápady, které mají úspěch. Tak jsem se rozhodla, že se s vámi poradím o pár tipů, které by se vám třeba mohly hodit, pokud se chystáte někoho potěšit dárkem.

Tipy rozdělím do různých kategorií podle toho, koho můžete obdarovat. Pokud víte, co má ta určitá osoba ráda, máte vyhráno. Když víte, že mají nějaký koníček, můžete jim koupit něco, co se jim k tomu bude hodit. Pokud víte, že někdo miluje nějaký film, knížku, cokoliv, je už mnohem jednodušší hledat dárek právě pro ně. Tady máte spíš obecnější tipy, pro případ, že nevíte, co by daný člověk chtěl. Seznam každý rok aktualizuji a doplňuji nápady. Přidávám navíc i tipy na dárky pro děti (hlavně ty nejmenší – do dvou let).

BABIČKA A DĚDEČEK

Začneme s nejstarší generací. Babičky a dědečkové většinou všechno, co chtějí mají. Takže je dost těžké jim dát něco, co by se jim mohlo líbit a mohlo by se jim to i hodit. Já mám u prarodičů už roky úspěch s kalendáři z našich fotek. Když jsme byly se ségrou menší, dělala kalendáře naše mamka z fotek nás dvou. Teď se snažím přes rok hodně fotit všechny z rodiny a pak dám fotky dohromady do kalendáře. Dřív jsem dělala A4 nástěnné, ale minulý rok jsem udělala stolní kalendář a myslím, že to je lepší volba. Může se do něj psát, lépe se v něm orientuje. Prostě je na něm super, že se využije, narozdíl od toho A4, který funguje spíš jako takový rámeček. Ale pokud byste vyloženě chtěli, aby měli vaši prarodiče doma takovou výstavku vašich fotek, bude lepší rozměr A4.

Nevýhodou stolního kalendáře je, že do něj potřebujete hodně fotek. Na každé straně máte třeba dva týdny a k tomu doprostřed dáte jednu nebo dvě fotky. Případně ale můžete nějaké fotky nahradit třeba fotkami z minulých let nebo použít něco z internetu, co by se hodilo k danému ročnímu období. Do A4 kalendáře budete potřebovat 13 fotek (na každý měsíc jednu, plus jednu titulní). Já si zatím vždycky objednávala z HappyFoto.cz. Existuje ale spousta jiných společností, které jsou buď levnější nebo mají kvalitnější provedení. A4 kalendář vás vyjde zhruba na 380,- Kč (pokud zrovna nejsou slevy) a stolní kalendář na 312,- Kč.

Řekla bych, že asi jeden z nejlepších dárků pro prarodiče jsou určitě nějaké vzpomínky. Třeba ve formě fotoknihy. Tu jsme tentokrát vyřešili tak, že jsme objednali tato alba (https://www.udvoupastelek.cz/alba-a-scrapbooking/album-krouzkove-univerzalni-30-5-cm-x-30-5-cm-scrapbook-kraft-camel–40-pages-/?gclid=Cj0KCQiA0MD_BRCTARIsADXoopalpBVGFwm2QuEdgUkZERJNq3qmKZkntm103xAupGFKOH1_2XghQNEaAv1pEALw_wcB) a vložili tam vyvolané fotky z kvalitnifotky.cz. S kvalitou jsme hodně spoko! Je to mega rozdíl třeba oproti Empikfoto nebo Happyfoto. Ceny se samozřejmě dost liší, ale záleží jaké máte preference. My jsme vytvářeli album ze svatby, ale je tam ještě volné místo na další fotky. Navíc se do alba dá i psát nebo kreslit, což mi přijde skvělý pro nějaký kreativní duše.

Náš děda třeba ocenil předplatné Reportéra a Respektu. Magazínů, týdeníků, nějakých specializovaných médií je opravdu spousta, stačí si vybrat. Reportér předplatné najdete tady: https://eshop.reportermagazin.cz/p/w2AVE/jako-darek a Respekt zde: https://www.respekt.cz/predplatne?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=search&gclid=CjwKCAiA17P9BRB2EiwAMvwNyLNXAiiM-MIfAc2_4E-eRIUW55WFd0EkDV3EWxZaAzI1k3jUrH_AEhoCYDsQAvD_BwE. Co mi přijde absolutně boží je, že stáhnete aplikaci Respektu, každý týden tam budete mít nový díl ke stažení a ty hlavní články si můžete poslechnout i v audio verzi.

Další tip pro prarodiče (i když je to spíš pro vás) jsou knihy: Dědečku, vyprávěj / Babičko, vyprávěj. Ráda zpovídám babičky a dědy a snažím se zjistit, jaké bylo jejich dětství, co měli rádi, jací byli jejich rodiče a tak. Pokud jste v tomhle podobní, můžete koupit tyhle knihy a vpisovat to tam. Je tam spousta otázek a prostor na psaní. Můžete tam případně i dolepit fotky. Kniha stojí cca 390,- Kč a seženete jí snad ve všech knihkupectvích. Nebo si můžete vyloženě koupit nějaký sešit s tvrdou vazbou a vypisovat si to tam. Nebo vytvořit nějaké album, kam můžete vkládat fotky i psát. Fantazii se meze nekladou. Já je vždycky zpovídám, nahrávám si to na mobil a pak přepisuji do počítače. Přijde mi to takhle jednodušší a jsem schopná se víc soustředit na to, co mi vlastně říkají.

Tento rok se to chystám všechno pojmout trošku jinak a dám se do kuchtění. Takže další tip jsou za mě dárky aneb něco dobrého k snědku. Chtěla bych připravit pečený čaj, granolu, napéct sušenky nebo jiné cukroví. Přijde mi, že jsou to věci, které člověk ocení. Sní je, chutnají mu a není to takové, že furt šíleně přemýšlíte nad tím, co komu dát a nakonec stejně vymyslíte nějakou blbost. Můžete se třeba vrhnout i do různých sirupů, limonád, pečené granoly, nakládaných sýrů. Internet je plný receptů a jsem si jistá, že určitě něco padne do oka i vám. Ať žije Pinterest. Pokud se vám vyloženě nechce nic vyrábět, zkuste podpořit lokální prodejce a koupit třeba nějaké sirupy nebo jiné výrobky od nich. Úžasné čaje a kafe jsme kupovali tady: https://www.kafco-cajda.cz/. Můžete si vyloženě sami vybrat směs a dát na obal vaši oblíbenou fotku a vzkaz.

Mám obecně moc ráda dárky, které člověk vytvoří sám. Nepodporuje se tak konzum a jsou to většinou věci, které člověk fakt užije. Další skvělá věc, kterou si můžete doma vyrobit a pak někomu dát, jsou sójové svíčky. Na rozdíl od svíček parafínových déle vydrží a jsou více ekologické. Navíc jsem objednala i dřevěné knoty, takže svíčka hezky praská a je to jak když sedíte u krbu. Já vyráběla levandulové a meruňkové svíčky. Objednávala jsem 1 kilo sójového vosku z: https://www.mydlovysvet.cz/cs/vosky-gely-aditiva-pro-vyrobu-svicek/3686-sojovy-vosk-eco-c3-gmo-free-1kg.html?gclid=CjwKCAjwyIKJBhBPEiwAu7zll7PU-1Wcvm__hwrNhUn-jplyyLeuqHNxYx0ptqjSo_4JounJEgfvmBoCR1sQAvD_BwE a dřevěné knoty z velkoobchodplus.cz.

Recept na úžasný pečený čaj máte tady:

Hrozně rádi doma vyrábíme různé dobroty. Tentokrát jsem si říkali, že pod stromeček pár lidem nadělíme pečený čaj. To je tak úžasná věc. Jo, plná ovoce a cukru, ale zase to člověk nepije každý den. My doma cukr vůbec nepoužíváme, sladíme ovocem nebo čekankovým sirupem, takže tohle je dost nezvyk. Ale ta chuť je fakt boží! Není nic lepšího než si po procházce venku v tom mrazivém počasí, pak dát doma čaj. ❤️

A jak na to? Inspirovala jsem se na Prima Fresh. Na tu naši směs potřebujete 2 kila mixu pomerančů a jablk (oloupané). (Můžete doplnit i hrušky, ale my jsme je zrovna v obchodě nesehnali.) Pak jsme použili dva bio citrony (nakrájené i se slupkou, odkrojit jen kraje). Lžíce a půl mleté skořice, lžíce kardamomu, lžíce vrchovatá nakrájeného čerstvého zázvoru.

Všechno pokrájíte na malé kousky, ideálně takové, jaké pak chcete v čaji mít. Přidáte cukr – my dávali 1,2 kila. Zamíchate a dáte do pekáče, nahoru alobal a dát péct na 220° na půl hodiny. Po půl hodině sundáte alobal a necháte péct ještě čtvrt hodiny. Potom čaj už můžete dávat do sklenic. Určitě si dejte pozor na to, aby byla čistá. Víčka můžete převařit ve vodě a sklenice necháte vypéct v troubě na 110° alespoň na půl hodinku. Pak nechte alespoň 24 hodin dnem vzhůru na nějakém chladném místě a pak ideálně skladovat v chladu. Až otevřete, nechat v lednici a rychle konzumovat. Je to mňamka, easy peasy a na jeden čaj bohatě stačí lžíce směsi. Pak čaj můžete vypít a směs v čaji sníst.


A poslední tip (za mě favorit) je nějaký zážitek. Nemusíte jim vyloženě kupovat nějakou luxusní dovolenou na Kanárských ostrovech. Úplně bohatě stačí, když je pozvete na večeři (můžete třeba vybrat nějakou restauraci z Gastromapy L. Hejlíka) nebo můžete jít společně do kina nebo divadla (teda až se zase otevřou). Můžete jim koupit předplatné do divadla nebo lístek na nějaké představení.

Pokud byste přece jenom chtěli spíš cestovní zážitek, můžete naplánovat nějakou kratší dovolenou v nějakém evropském městě. My jsme takhle vyjeli s našima i s babičkou a dědou do Londýna a bylo to super! Je super darovat věci, ale zážitek to jsou vzpomínky a to mi přijde mnohem lepší než všechny materiální věci na světě.

MAMKA A TAŤKA

Abyste svým rodičům koupili něco, co opravdu chtějí, je potřeba dobře poslouchat a pozorovat. Můžete se celý rok soustředit na to, co říkali, že by potřebovali a pokud si to nekoupí sami, můžete to za ně udělat vy.

Maminky většinou ocení, když dostanou svůj oblíbený parfém (je jedno, že ještě jeden mají; bude se hodit do zásoby). Můžete koupit šperky, ale tam byste si měli být jistí, že se trefíte do jejího vkusu, koupit voucher nebo se domluvit na prodejně, jestli by to šlo případně vyměnit. Jo, je mi jasné, že ne každému se do obchodu bude chtít jít a tu věc reálně vyměnit, ale zase neznám vaše rodiče, takže třeba jim tenhle styl vyhovuje.

Tátům se taky může hodit parfém, ale třeba by rádi něco na sport, nějaké oblečení nebo elektroniku.

I rodiče by ocenili nějakou společenskou hru, kterou si můžete společně zahrát a pobavit se. O společenských hrách pro dva a více lidí, píšu tady: http://explorewithlucc.com/lifestyle/spolecenske-hry-pro-dva-a-vice/.

Nebo je třeba může potěšit knížka. Doporučila bych tyto knihy a žánry:

– romány: vše od Alena Mornštajnová, vše od Patrik Hártl, vše od Julie Caplin, Beru to na sebe od Lucie Šilhové, vše od Markéty Lukáškové,

– seberozvojové a síla myšlenky: Jednoduše buďte šťastní / Jednoduše buďte úspěšní / Jak si správně přát od Pierra Franckha

– detektivka: cokoliv od Jussiho Adlera-Olsena nebo Joa Nesboeho,

– thriller, sci-fi: cokoliv od Marca Elsberga,

– politika: Opuštěná společnost od Erika Taberyho.

Určitě i pro rodiče se budou hodit nápady zmíněné výše: předplatné čehokoliv, lístky do kina, divadla, na nějakou výstavu, voucher na dobré jídlo nebo zážitek (Co třeba masáž nebo výlet do zahraničí?). Hlavně kupujte něco, co má daný člověk rád, bude se mu to hodit, bude z toho mít radost. Nebo něco vyrobte.

DĚTI / SÉGRA, BRÁCHA

Vánoce jsou zvlášť pro děti úžasné! Většina menších dětí ještě věří na Ježíška, a tak jsou Vánoce zahalené kouzlem. Píšou si dopisy pro Ježíška a tam většinou nakreslí nebo napíšou, co by si přály. Přijde mi, že se dětem kupují kraviny jenom pro to, aby pod stromečkem bylo hodně dárků (což byl přesně přístup, který se mi jako dítěti hrozně líbil – že toho je tam hodně, máme fakt plno dárků). Jasně, že bych taky chtěla, abychom měli pod stromečkem plno dárků a Tedík z toho měl radost, ale mám pocit, že radost bude úplně stejná, když tam bude pár dárků, které ale dávají smysl.

DÁRKY PRO STARŠÍ DĚTI (4 – … )

Různé děti, různé zájmy a potřeby. Já ráda dávám oblečení, knížky nebo společenské hry. Minulý rok jsem udělala dětem (sestřenka Elda a bratranec Kubík) pexeso z fotek s nimi. Jsou na nich s rodiči, s námi, s prarodiči, s tetou a strejdou. Je to zábavná hra, a navíc si můžou připomenout různé výlety, které třeba s námi podnikli nebo jen ten den, kdy byla fotka vyfocená. Já je kupovala přes tiskarik.cz za 199,- Kč. Udělala jsem set i pro mě a Ondru a dala jsem je i kamarádkám.

Mega hit je teď elektronická Albi tužka s různými knihami. Albi tužkou se děti dotknou knihy a ta jim třeba říká, co je na obrázku. Můžete koupit anglickou verzi a tam jim bude říkat slovíčka v angličtině nebo s nimi bude zpívat různé písničky. Samotná Albi tužka není vůbec levná záležitost, ale zase k tomu už pak jen dokupujete knížky a není to blbost, ale věc, která pomáhá ve vzdělávání. Stojí okolo 1200,- Kč. Knihy, které pak můžete dokoupit najdete pod názvem Kouzelné čtení. Jedna kniha vás vyjde na 400,- Kč.

Tyto knihy si můžete s dětmi číst vy:

STARŠÍ KNIHY:

 • Deník malého poseroutky,
 • Malý princ,
 • Děti z Bullerbynu,
 • Honzíkova cesta,
 • Maxipes Fík,
 • Mikeš,
 • Krtkova dobrodružství,
 • Káťa a Škubánek se neztratí,
 • Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky,
 • Manka a Cipísek,
 • Včelí medvídci od jara do zimy.

NOVĚJŠÍ KNIHY: (nejlepší tipy na knihy dává na svém Instagramu Luciethehubs)

 • Kouzelnická parta,
 • Hotel Winterhouse,
 • Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola,
 • Hádej, kdo tu bydlí,
 • Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky,
 • Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční,
 • Příběhy pro děti, které se nebojí být výjimečné,
 • Budu veterinář,
 • Budu inženýr,
 • Budu vědec,
 • Můžu ochutnat?.

Mladší děti určitě ocení obrázkové knihy. Pak můžete volit nějaké knihy v rámci obrázkového čtení, kdy děti podle obrázků můžou doplňovat příběh s vámi.

Pak existuje spousta knih zase v rámci prvního čtení nebo obrázkového čtení (to baví našeho Tedíka). A pokud jsou děti pokročilejší, můžou se pustit do těchto knih:

 • série Harry Potter (já osobně bych chtěla s Harrym začít až bude dětem fakt 11, ať jsou stejně věkově jako Harry)
 • Prašina,
 • iPohádka,
 • série Narnie,
 • série Anna od Lucy Maud Montgomeryové,
 • série Percy Jackson,
 • série Cherub od Roberta Muchamorea (tohle je absolutní topka, pokud děti mají rádi knihy o agentech),
 • série Sesterstvo od Lucie Hlavinkové,
 • knihy od Roalda Dahla (Obr Dobr, Matylda),
 • Alenka v Říši divů,
 • Bylo nás pět.

Existuje spousta specializovaných knih, třeba o Minecraftu. Takže zase cokoliv, co děti zajímá. Ne každého totiž čtení baví a je potřeba tomu jít trochu naproti tím, že budu kupovat knihy, které děti zaujmou, budou je opravdu zajímat, budou chtít vědět, co se tam stane.

Můžete vzít děti na výlet do nějakého zábavního parku. My jsme děti brali do Bonga v Brně, a to byla paráda. Je to i pro dospělé, takže jsme si s Ondrou vyhráli skoro víc než děti. Jsou tam různé klouzačky, skákací hrady, je to ráj! Takových parků je spousta po celé České republice. Já doporučuji: Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě, Toboga Bongo v Brně nebo Park Mirákulum v Milovicích.

DÁRKY PRO NEJMENŠÍ (od narození do dvou let)

Pokud hledáte nějaké knihy pro úplně malé děti, mám o nich článek zde: http://explorewithlucc.com/knihy/knihy-pro-nejmensi/.

Seznam doporučení pro děti zhruba od roku až dva tři roky doplním zde. Úžasné jsou série Jaro, Léto, Podzim, Zima a Rok v …. My máme nejraději Rok v lese. Tedíka velmi baví knihy, takže už zhruba od roku prohlížíme, co jde. Knížky půjčuji v knihovně a většinou narazím na opravdu skvělé věci. Jako například: Big Book of Things to Spot. Pokud s dětmi cestujete, tohle je boží knížka na cesty. Je lehká a je v ní spousta obrázků zvířat i lidí. Pak máme úspěch se zvukovou knížkou Víš, jak mluví zvířata, Úžasná zvířata (díky Any) a 1000 prvních anglických slov. Z druhé ruky jsem koupila i sérii z Mozaiky a ty jsou zase skvělé do auta. A pak jsou také neskutečně úspěšné knížky o bobcích. Nejkrásnější je zaručeně Co je to hovínko?

Pak jsou skvělé i série Minipedie. Ty mi ale přijdou super třeba pro roční děti. Tedík už vyhledává složitější knihy. A hlavně mi i přijde, že tam máte pár stránek a stojí to majlant. Takže doporučujeme, ale spíš pro menší děti.

HRAČKY PRO NEJMENŠÍ DĚTI (zhruba do 1,5 roku)

Boží věc jsou dřevěné vláčky s kolejemi z IKEA. https://deti.bazos.cz/inzeraty/drevene-koleje/

Spoustu jich najdete na bazarech, i v úplně obrovských setech. Pak je skvělá dřevěná stohovací věž. https://www.pilulka.cz/joueco-drevena-stohovaci-vez-12m?gclid=Cj0KCQiA-rj9BRCAARIsANB_4ADIAlRa0R12ZOnQaLJf44NVdD5WVCEtopvAOyV_8eA_MpOxe56zL_caAkmMEALw_wcB

Další báječnou hračkou, s kterou si Tedík extrémně vyhrál jsou tyhle dřevěné kostky. Je to i skvělá investice do budoucna. Prvně boří, co postavíte, později je schopný stavět si sám různé komíny a hrady. https://www.mall.cz/drevene-stavebnice/woody-stavebnice-kostky-prirodni-a-barevne?gclid=Cj0KCQiA-rj9BRCAARIsANB_4ACDoBdTZ07WR3XgeXtOWeaBRIJKd6fwxZDA0SjkGkWFD2tZbtwPw7YaAn22EALw_wcB

Pak jsou skvělé i tyto obrázkové dřevěné kostky. https://www.sbazar.cz/hledej/obr%C3%A1zkov%C3%A9%20kostky

Nebo pěnové puzzle. Prvně zase můžou sloužit jako skvělá podložka a pak z nich třeba můžete složit kostku a stavět obří komíny. https://www.sbazar.cz/hledej/p%C4%9Bnov%C3%A9%20puzzle

Taky nás baví dřevěné domino: https://www.sbazar.cz/hledej/d%C5%99ev%C4%9Bn%C3%A9%20domino.

Nádherné dřevěné Montessori hračky mají na Elis design: https://www.elisdesign.cz/?gclid=Cj0KCQiA-rj9BRCAARIsANB_4ADCLSMDU0v3gI95udhCJvF3oRlTPOQGaobEQf-SfuaP2TQ0aDP0ZWYaApyxEALw_wcB.

Pak se nám líbí tyhle dřevěné interaktivní kostky: https://www.sbazar.cz/hledej/interaktivn%C3%AD%20d%C5%99ev%C4%9Bn%C3%A1%20kostka.

Baví ho docela i bubnování nebo hraní na rumba koule: https://www.sbazar.cz/hledej/rumba%20koule.

Spoustu ale opravdu spoustu inspirace najdete tady: https://www.agatinsvet.cz/?gclid=Cj0KCQiA-rj9BRCAARIsANB_4AAtMfX_DkjWrYvrW2ir5btDfYYwi21Fq9riOosnsrrS5lyPgz_IEUAaApTqEALw_wcB nebo na https://www.chytraopicka.cz/?gclid=CjwKCAjwzt6LBhBeEiwAbPGOga9DokdJy7ziv7EQW2KEs3ADC9QzJp4M81yhnehZW-3C3pN5DsyoRRoC6zEQAvD_BwE. Já to většinou dělám tak, že si najdu nějakou značku, kterou mají na těchto portálech a pak hledám po bazarech, jestli je náhodou někde nemají.

HRAČKY PRO DĚTI OKOLO DVOU LET

Každé dítě je jiné. Tedík je dost zvídavý a moc rád si čte nebo lepí. S jinými hračkami si nijak zvlášť nehraje, pokud nepočítám Lego, takže v tomto ohledu asi moc neporadím. Samozřejmě každý má trošku jinou představu o tom, co jeho děti potřebují. Takže tady naše tipy:

Lego nebo Lego Duplo (záleží hodně na tom jestli vaše děti nepojídají malé hračky, my s tím nikdy problém neměli, takže si Tedík hraje i s normálním Legem),

zvířátka od firmy Schleich (nádherně zpracovaná zvířátka všech možných druhů, opět jich najdete spoustu na bazarech),

tabule na malování fixami,

dřevěné hračky: vláčky, autíčka, vkládačky už od roku, rok a půl; ty posouvací spíš od dvou let, (krásné hračky má Little Dutch – seženete na bazarech),

znovupoužitelné samolepky (NEJÚŽASNĚJŠÍ VĚC!) https://www.mracekzhracek.cz/nalepky/znovu-pouzitelne-samolepky-zvirata-2/?gclid=CjwKCAjwzt6LBhBeEiwAbPGOgYPkW4WlnTOlE5FkHsW_RRD5kFVYrKEQw46ejKfinvDmOfwef-F5dRoC-YMQAvD_BwE,

odrážedlo nebo balanční kolo,

panenka,

vzdělávací puzzle a hry od značky Djeco (spoustu jich najdete na bazarech),

Tatra.

Nebo rodiče také ocení vstupenky do kina, ZOO, dětské herny, bazénu, divadla a zábavního parku, poukaz na hlídání. Někteří rodiče jsou rádi, když se s nimi složíte na nějaké dražší věci pro děti, třeba oblečení: zimní vak, boty, atd. Občas se stačí jenom zeptat. A z naší zkušenosti radím: Prosím, když rodiče dají tipy, řiďte se jimi a respektujte je.

PŘÍTEL, PŘÍTELKYNĚ / MANŽEL, MANŽELKA

Vy samozřejmě znáte svoji drahou polovičku nejlépe, takže opět pár obecných tipů. Určitě byste měli využít toho, když víte, co je zajímá a obrátit svou pozornost tam. Za mě jsou nejlepším dárkem zážitky všeho druhu. Můžete věnovat masáž, výlet, ochutnávku vína s pobytem, společenskou hru, návštěvu nějaké dražší a dobré restaurace nebo obvyklé dárky typu: kniha nebo oblečení.

Přítelkyně a manželky může potěšit třeba párové nebo rodinné profi focení. Vděčné budou třeba za šperk nebo nějaké doplňky jako hodinky nebo kabelka. Některé (nejenom ženy) také potěší elektronika, ale to je jiná cenová kategorie. Hodit se může třeba: mobil, foťák, gramofon, tablet, čtečka nebo notebook. Z těch levnějších věcí pak powerbanka, externí disk nebo sluchátka. Já jsem minulý rok dostala bezdrátová sluchátka od Ondry a byl to zaručeně ten nejlepší dárek vůbec. Čím déle spolu jste, tím horší je podle mě něco pořád vymýšlet.

Možná mají vaši muži rádi nějaký fotbalový tým. Můžete jim koupit šálu, hrnek, ručník, čepici. Dneska už je takových fanouškovských předmětů tolik, že to tady ani nevypíšu. Radost by určitě měli z lístku na zápas. Nebo můžete jít společně na nějaký koncert jeho oblíbené kapely.

A boží tip pro milovníky knih, kteří třeba rádi knihy půjčují a pak neví, kde jim je konec. Razítko Ex Libris s jménem vlastníka knihy. To chceš! (Díky Johy.)


Inspirace došla. Tak snad se vám budou tipy hodit. Hlavně si ale Vánoce užijte v poklidu. Jasně, že to asi nebude jako ty Vánoce předcházející, v rodinném kruhu. Ale i tak si je určitě můžete udělat hezké. Alespoň nějak.

SKVĚLÝ TIP NA ZÁVĚR:

Zkuste celý zážitek z Vánoc nějak zpestřit. My jsme v roce 2020 připravili různé šifry a zabalili jsme je do obálek a pak do velkých krabic. Pod stromečkem to sice vypadalo, že máme snad milion dárků, ale vlastně jsme opravdu splnili pravidlo jednoho dárku pro každého. Vánoce nejsou o dárcích, je to o rodině, té krásné atmosféře. Celý zážitek se luštěním šifer prodloužil a všichni se těšili, co je vlastně na závěr čeká. Určitě to zkuste taky. Tipy na šifry jsme brali tady: http://dakota.skautkostelec.cz/skautska_stezka/praxe/seznam_sifer.htm. Pak jen stačilo dát dohromady třeba různé věty, slova a čekat, jak si s tím naši blízcí poradí.

Skvělá stránka na tvorbu voucherů je tady: canva.com/cs_cz/.

Napadá vás nějaký univerzální tip na dárek pro jakoukoliv zmíněnou skupinu? Určitě ráda vaše tipy přidám.

Foto: Unsplash ( https://unsplash.com/ )

You may also like

Leave a Comment