Wattpad a moje obsese

by Lucc

Watt..co? Pokud jste o Wattpadu ještě neslyšeli a jste vášnivý čtenáři jako já, o něco jste přišli! Kdo mě zná, ví moc dobře, že poslední dobou neskutečně ujíždím na fan fikcích o Dracovi a Hermioně. Kdysi dávno jsem asi nějakou fan fikci v rámci Harryho Pottera četla, ale nikdy mě to nechytlo. Vždycky jsem spíš tíhla k tomu hlavnímu kánonu a četla pořád dokola hlavní knížky nebo koukala na filmy. Ale osud tomu chtěl a Lucie narazila na Wattpad. Pokud ještě nejste seznámeni s touto platformou a nechcete být totálně závislí jako já, tak si to snad ani nevyhledávejte. Každopádně, o co tedy jde? Na Wattpad může kdokoliv z nás vložit svoje příběhy. Jsou tam díla různých žánrů, některé stojí za to, jiné jsou trošku mimo, ale určitě si každý z vás najde to svoje. Tahle platforma je zdarma, můžete číst a tvořit jak na počítači, tak na telefonu.

Já jsem se fakt snažila číst něco jiného než Dramione, ale nějak mi to nesedí a stále vyhledávám příběhy právě s těmito postavami. Nejúžasnější mi přijde, že ty příběhy nikdy nekončí. Už to čtu třeba půl roku a pořád nacházím nové a nové příběhy. A co víc, není to tak, že bych teď četla horší věci než na začátku, stále se najdou úplně neskutečný příběhy. Vždycky si říkám, jak to ty lidi napadlo. A jsou to fakt promyšlené příběhy. Realistický popsání postav, sedí děj. Co si budem?! Je to úžasný!

Takže pokud si taky chcete počíst, určitě si na Wattpadu najdete to svoje. A je to zdarma! To chceš. A v rámci tohoto článku jsem vám chtěla doporučit pár příběhů, které oslovily mě. Většina z nich jsou v angličtině, ale našla jsem i autorku, která píše česky a nějaké její story jsou fakt šíleně dobré.

Začnu tedy hned českou autorkou. Její uživatelské jméno je: sarhemanna. A všechny její knížky najdete tady: https://www.wattpad.com/user/sarhemanna. Z jejích příběhů doporučuji: Malfoyova vánoční tradice a Nenávist předchází lásce. Druhé dílo je navíc první díl trilogie, takže pokud vás to chytne, máte hned další příběh před sebou. Neskutečně mě ale naštvalo, když jsem na konci třetího dílu zjistila, že není kompletní a v tu nejblbější dobu příběh skončil. Autorka momentálně neplánuje příběh dokončit, ale i tak si myslím, že to celé stojí za to. Akorát si ten konec musíme asi všichni vymyslet sami. Autorka navíc i napsala Za mezikolejní vztahy, což patří mezi nejlepší příběhy v češtině v rámci Harry Potter fan fikcí. Jenže mě to nějak nechytlo, přijde mi to moc přitažené za vlasy a málo realistické.

Asi není překvapivý, že mě ty příběhy lákají hlavně kvůli postavě Draca. Najde se hromada příběhů, kde je Draco až přehnaně sladkej, což úplně nevyhledávám. Spíš se mi líbí, když je sám sebou a s ničím se tzv. moc nese**. Přečetla jsem toho opravdu hodně. Na začátku jsem dávala víc šanci příběhům, který byly trošku odtržený od reality a Draco ani Hermiona nebyli sami sebou. Teď už spíš přečtu pár stran a pak buď pokračuju nebo rovnou vybírám další příběh. Teď jsem zrovna narazila na autory, který se extrémně vyžívají v popisování sexuálních scén. Jakože…wow! To je fakt porno na papíře. Nechápu, jak někdo může takhle psát.

Příběhy mi přijdou úžasný i v tom, že se člověk z nich naučí spoustu slov, které neznal. Různé slovní obraty, terminologie z různých oborů a nespisovná angličtina. Takže to samozřejmě slouží i ke vzdělávacím účelům. Spousta příběhů je postavených na stejné zápletce. Tak jsem se rozhodla, že je dám dohromady, abyste se mohli rozhodnout, co vás láká za témata.

DRAMIONE jsou jmenováni primusem a primuskou

HERMIONA S DRACEM SI VYMĚNÍ MÍSTA

VÁNOCE

DRAMIONE a život po škole

DRAMIONE jsou donucení se vzít

DRAMIONE a baby projekt

NÁPOJ LÁSKY (Hermiona je pod vlivem nápoje lásky a Malfoy je kvůli její náhlé náklonnosti ochoten skočit z Astronomické věže)

SEX všude kam se podíváš (to se ani jinak nazvat nedá) – všechny příběhy od Ada_P_Rix jsou momentálně z Wattpadu stažené a najdete je jen tady: https://archiveofourown.org/users/Ada_P_Rix/pseuds/Ada_P_Rix.

Pak čtu ještě Left Behind od MarissaWalkerWriter (https://www.wattpad.com/story/227114727-left-behind-a-dramione-romance) a Requirement od augustdavidson (https://www.wattpad.com/story/240375558-requirement-dramione). Tyhle díla ale nejsou dokončená. Na update se čeká většinou týden, když jste lucky.

Každopádně celá moje obsese s Wattpadem asi není úplně u konce a určitě toho najdu ještě spoustu. Takže případně přidám nějaký update. Neskutečné ale je, že celý příběh Harryho Pottera a jeho přátel nikdy nekončí a pořád tady bude nějaká nová dějová linka, která je hodna objevování. Krásné počtení!

You may also like

Leave a Comment