10 podcastů (nejenom) pro holky

by Lucc

Pokud jste ještě nepodlehly kouzlu podcastů, tak se dost divím. Je jich teď v oběhu tolik, že si každý může vybrat to svoje. Podcasty můžete poslouchat na různých platformách jako: na webovkách toho určitého tvůrce, na Apple podcast appce, na Spotify nebo přes Google podcasts. Do výběru podcastů, které by vás mohly bavit, jsem dala převážně content, který bude zajímat spíš holky. Ale je možný, že i klukům by se to mohlo líbit. Nechávám to na vás. Blíží se zima a tak je dokonalá příležitost k zalehnutí do peřin ke knížce nebo právě k podcastům. Tak neváhejte a pusťte se do toho!

Já jsem na podcasty přišla docela pozdě. Začala jsem je poslouchat minulé září (2018), když jsem začala studovat v Praze a nechtělo se mi na Spotify poslouchat pořád hudbu. První podcast, co jsem objevila byl The Coffee-chic podcast od Aprés-chic / aka Valentýna Procházková. Později jsem si našla pár dalších podcastů, které vám tady představím.

Hlavně v září (2019) se podcasty dost rozmohly, snad téměř každý influencer začal vydávat ty svoje. Takže jsem si z nich pár vybrala. Tak jdeme na to!

  1. THE COFFE-CHIC PODCAST – tenhle podcast byl můj úplně první a dost mě ze začátku bavil. Pak byly občas témata, který mě moc nebavily, ale teď ho zase ráda poslouchám. Valentýna je šíleně pozitivní člověk a líbí se mi s jakou energií ty podcasty točí. Většinou začíná svými “lowlights” a highlights předchozího týdne, což mi přijde super, protože posluchači ví trošku víc o jejím životě.

Natáčí i rozhovory. Většinou jsou s influencery – ten poslední je s Lůcou Minářovou, která má podcast The Healthy Tapes. V listopadu přidala Val pár podcastů spojené s Halloweenem a očekávám, že v prosinci budou nějaké podcasty spojené v VALánoci. Neříkám, že její mluvený projev je perfektní, ale ráda jí poslouchám i přes to. Osobně si nedovedu představit něco takového dělat, protože jsem se ve škole tolikrát přeřekla až to nebylo hezký.

2. THE HEALTHY TAPES – když už jsem zmínila Lucku, tak jí přidám hned jako druhou. Lucy hodně mluví o zdravém životním stylu, crossfitu a cestování. Tohle je v podstatě velká náplň jejího života. Taky se už pustila do rozhovorů a přijde mi, že klade super otázky a je to takový super pokec s kamarádkou, i když třeba toho určitého člověka moc nezná. Je hodně pozitivní, snaží se fakt vést optimistický život a nestěžovat si, což si můžete poslechnout právě v podcastu z 20. 11. 2019.

Mluví také o sociálních sítích a jejich vlivu na lidi. Nejzajímavější mi přijdou její podcasty o zdravém životním stylu, kde s posluchači prochází, jak na nákup zdravých potravin, co jíst a nejíst – hezky nabádá k tomu, abychom lépe žili. Lépe ale ne za pomoci nějakých drastických diet. Hodně zdůrazňuje, že to není jenom o jídle, ale i o psychice, dostatečném spánku a spoustě dalších věcech.

3. A CUP OF STYLE – tenhle podcast přímo miluju! Holky Ehrenbergerovi jsou fakt skvělý. Vždycky mají podcast perfektně připravený, ale dostatečně autentický. Opět se budu opakovat, ale jsou hrozně pozitivní. (Taky proč by někdo poslouchal lidi, co jenom nadávají, že jo?)

Mluví o jejich práci influencerek, popisují jejich cestu k úspěchu a hodně mluví i o jejich životech, které jsou fakt nabité zajímavými událostmi. Zatím mají ani ne dvě desítky podcastů a pokud je neznáte z Youtube, hezky vás od začátku seznámí s tím, kdo jsou a co dělají.

Přijde mi šíleně inspirativní kolik toho zatím zvládly a jaká pozitivní cesta je za nimi. Dejte jim šanci alespoň poslechem prvního dílu a uvidíte jestli vás to chytne tak jako mě.

4. ČT 24 – asi trošku nezvyklá volba, když se lidi baví o podcastech. Nemáme doma televizi (ani nechceme mít), ale jednou z výhod toho, že jí máte je, že prostě v daný čas naladíte jedničku a můžete se koukat na zprávy. Jasně, že bych mohla sednout k počítači a kouknout se na zprávy tam, ale prostě jsem se k tomu nějak nemohla dokopat. A tak jsem objevila podcast ČT 24 na Spotify a od té doby se z toho stala taková moje ranní rutina. Mám aspoň přehled o tom, co se děje a můžu u poslouchání dělat spoustu jiných věcí.

5. SARKASTICKÝ KAFE – podcast Hell Navrátilové a Mariany Prachařové. Holky mluví o dost holčičích věcech (nebo mi to aspoň tak přijde). Kecají na téma žárlivost, kluci, bydlení samy, single životě. Je to autentický pokec dvou kamarádech, s kterými v mnoha věcech budete souhlasit. Jsou vtipný a mají toho rozhodně hodně, co říct. Obě jsou influencerky (to slovo zní hrozně a celkově to asi člověka spíš odradí než přiláká – ale co si budem, tak to prostě je). Přiznávají, že si rozhovory dopředu nepřipravují, takže je všechno dost reálný, jejich přeřeky jsou dost dobrý a celkově se mi ten jejich přístup a energie mega líbí.

6. STARTED FROM THE BOTTOM – tenhle podcast jsem objevila na Youtube. Je založený na rozhovorech s různými lidmi a vede ho Gabča Heclová. Zve si dost zajímavé hosty, takže díky tomu poznáte lidi z různých odvětví a ptá se jich na věci, které o nich třeba ještě nevíte.

Vyzpovídala třeba Terezu Salte nebo Ivu Burkertovou (oděvní značka ODIVI). Koukněte na Spotify nebo Youtube a určitě si najdete někoho, koho byste si rádi poslechli. Líbí se mi Gabči hlas, i když místy mi přijde, že mluví děsně arogantně, ale to je její styl. Takže samozřejmě chápu lidi, kteří přesně kvůli tomu nebudou zrovna miláčci tohohle podcastu. Přijde mi ale že se ptá na zajímavé věci a dělá rozhovory jinak než běžně můžete slyšet u jiných podcasterů.

7. LINKA – opět trošku navážu na předchozí podcast a vzhledem k tomu, že Gabča zpovídala Terezu Salte, nedá mi to a zmíním tady dva její podcasty. Ten první se jmenuje LINKA a Tereza se v něm dala dohromady se známým influencerem, youtuberem, nově i účastníkem soutěže Stardance, Kovym (aka Karel Kovář). Tereza a Kovy se moc dobře neznají, což znamená pro nás jako posluchače výhodu, protože se navzájem můžou ptát na věci, které by napadli nás a není to takové, že o sobě ví všechno a vlastně to do podcastu říkají podruhé a toho druhého člověka to moc nebere.

Mluví o hodně věcech. O škole, nudě, sociálních sítích a hned v prvním podcastu se trošku víc představí, takže kdybyste je neznali, budete o nich vědět trošku víc. Kovy je boží! Má fakt v hlavě a vytváří obsah, který pozitivně působí na lidi, vzdělává je.

https://open.spotify.com/show/1on9V0mB0szSU3aSBHofxE

8. V OBLACÍCH – druhý podcast Terezy Salte. Podcast V oblacích je vyloženě jenom dílo Terezy. Pokud jste nečetli její knížku Šlehačková oblaka, tak to vůbec nevadí, protože toho o sobě a jejím životním příběhu řekne hodně právě v tomto podcastu. Její život se zdá úplně snový, proto název V oblacích na ní dost sedí. Už se blíží k 50 dílům, takže mezi ostatními podcasty rozhodně vede. Témata jí nedocházejí a měla by vás bavit. Některé podcasty jsou kratší, třeba na dvacet minut a některé trvají hodinu. Já si většinou vybírám podcast právě podle toho, co zrovna dělám. Takže když uklízím, pustím si ten hodinový, ale když vím, že jdu na kratší procházku, bude mi stačit třeba ten na třicet minut. Možností na výběr je opravdu hodně.

9. SLYŠÍME SE SPOLU? – Pokud znáte Davida a Michala z Youtube kanálu Dva tátové, určitě víte, že se David pustil do podcastování. Kluci jsou známí tím, že společně vychovávají dvě holčičky (dvojčata) Marušku a Áďu. Jejich život ukazují na Youtube, aby lidi viděli, že to, že je někdo gay neznamená, že žije jinak než lidé s heterosexuální orientací. Jsou to milující rodiče, kteří s dětmi tráví hodně času a ostatním rodičům ukazují cestu. Mohli by si tohle všechno prožívat v tichosti, necpat to na sociální sítě, ale je potřeba, aby někdo ukázal, jak normální ten jejich život vlastně je.

Podcast je plný různých témat. Samozřejmě se tam David rozpovídá i o coming outu a jeho rodině, ale rozebírá i další věci jako třeba traumata z dětství. Posledních pár podcastů jsou rozhovory s hosty jako Laďka Něrgešová nebo Honza Musil. Mně se hodně líbil rozhovor s Christianem Kozlem, protože o jeho příběhu vím z Youtube a opět je úplně skvělý, že se lidi víc baví o těchto věcech a není to tabu.

10. TEADEN BY S. – jako poslední podcast si nechávat TEAden by S., což je úplně super alternativa ke zprávám. Tenhle podcast jsem našla teprve nedávno a hlavní roli v něm má sympatická Sandra. Už jenom ten název podcastu je suprově vymyšlený a celý nápad se mi zdá brilantní. Sandra totiž vede podcast o tom, co se za poslední týden stalo. V podstatě tak stručně rekapituluje různé zprávy ze světa i z České republiky a pokud někdo nemá čas si přečíst nebo poslechnout zprávy, může se tak aspoň trošku orientovat v tom, co se kolem nás děje. Mimo to hezky mluví a celý podcast působí dojmem, že se na to dobře připravila.

Photo by rupixen.com on Unsplash

You may also like

Leave a Comment