Lucc

by Lucc

Jmenuji se Lucie, ale přátelé mi říkají Lucc. Jsem mámou, manželkou, dcerou, sestrou a taky ex-učitelkou (momentálně na rodičovské dovolené). Jestli něco na světě miluju – a že toho miluju fakt docela dost – tak je to můj manžel, syn a dcera, rodina, kamarádi a v neposlední řadě také knihy, jídlo, sport a cestování.

Za rok jsem kdysi byla schopná přečíst zhruba 30 knih. Ono totiž toho času je před dítětem docela dost, pak už se to moc stíhat nedá. Docela dlouho jsem ujížděla na fan-fikcích o Dracovi a Hermioně. Teď není na Wattpad moc prostoru a na normální knížku vlastně taky ne, ale snažím se.

Dřív jsem ale opravdu četla všude: ve škole, ve sprše, u jídla (jo, vím, že se to nemá), v autě (to mi bývalo slušně blbě) nebo ve vlaku. Když se do knížky opravdu zažeru, musím jí dočíst ještě ten den. Rozhodla jsem se to kvantum přečtených knížek nějak využít a inspirovat tak ostatní k přečtení si mých favourites. 

Vzhledem k tomu, že jsem teď máma, trošku se mi změnil vkus a nechce se mi moc číst něco negativního. Je ale možné, že se ke čtení detektivek přece jenom někdy zase dostanu. Už roky se přemlouvám ke čtení jiných žánrů a teď je k tomu dokonalá příležitost. Pokud máte nějaké tipy na knihy, nejlépe sci-fi nebo romány, popřípadě nějaké motivační knihy, sem s nimi.  

Moje nejoblíbenější kniha ever je Harry Potter od J.K.Rowling, která se sice vymyká mému oblíbenému žánru, ale je to klasika. Na této knize (příběhu Harryho a jeho kamarádů) jsem vyrostla. Trošku nechápu lidi, co tuhle sérii nikdy nečetli a nepropadli tak tomuhle šílenství. Kdybyste viděli náš byt, je jasný, že jsme do Harryho tak trochu blázni. O každých letních prázdninách se snažím přečíst celou sérii. Zatím se mi to snažení povedlo jenom dvakrát, z toho jednou ve třetím trimestru těhotenství s mým synem, kdy jsem se z gauče těžko zvedala, takže jsem si musela najít nějakou zábavu (když mě zrovna omezilo hraní The Sims 4). 

Fakt milujeme Harryho Pottera!

Z novějších knih se mi líbí z českých autorů Markéta Lukášková a Alena Mornštajnová, z mužských autorů se mi docela líbí styl Patrika Hártla (i když se mi úplně nepozdává, jak píše o ženách a že žádný ze vztahů v jeho knihách není ok). Sci-fi/thriller favorit je pro mě určitě Marc Elsberg, detektivní král Nesbo a určitě Adler-Olsen a nedá mi to abych nezmínila Jodi Picoult. 

Cestování jsem milovala od malička. Naši nás brali na různé výlety po České republice a každé prázdniny jsme vyrazili i za hranice, za což jsem jim moc vděčná. Myslím si, že to není samozřejmost pro spoustu dětí a já bych určitě našim dětem chtěla tuhle příležitost dát.

Úžasný je, když máte svoje záliby s kým sdílet a to se nám naštěstí s Ondrou povedlo. Jsme spolu od roku 2013 a zatím jsme stihli navštívit pouze evropské země, každopádně bychom se ale brzy chtěli podívat i dál. Asi nejvíc nás zaujalo Dánsko, ale všechny země a místa mají něco do sebe. Určitě si taky užíváme cesty po České republice, protože je tady spousta úžasných míst. Takže pokud i tebe baví cestování a hledáš nějaké tipy, jsi tady správně.

Po střední škole jsem vyrazila do Anglie na vlastní pěst a žila rok v Londýně. Londýn mě totálně dostal, takže jsem se zařekla, že bych se tam chtěla každý rok, od té doby, co jsem se vrátila do ČR, vrátit. Zatím se mi to dařilo až do roku 2019, kdy jsem kvůli těhotenství nemohla létat. Od té doby se mi to nepovedlo, tak snad jednou. Momentálně žije v Anglii moje sestra, takže to určitě jednou vyjít musí.

Kromě cestování a čtení, taky ráda koukám na filmy a seriály. Baví mě různé sporty, hraní společenských her a učení se novým věcem. Neodpustím si každý den čtení zpráv a brouzdání na Twitteru, kde si užívám tweetů od falešných účtů českých politiků. Jako bývalá (možná i budoucí) učitelka mi není jedno, co se kolem mě děje a řekla bych, že je hlavně na nás, abychom se zasadili o to, aby bylo na světě líp. A to je asi všechno. Pokud tě napadne nějaká otázka, neváhej a ozvi se. 

You may also like

Leave a Comment