Z deníku učitelky (1.)

by Lucc

Ze školních lavic aneb co děti občas napadne a mně to pobaví nebo potěší.


Pročítám projekty na téma: Cesta životem. 

Úryvky: 
– setkání u kafe s Johnny Deppem,
– poklidné jedení zmrzliny a pizzy až do konce života, 
– odletím na planetu duhových koček a dál o mě nikdo neuslyší, pravděpodobně se reinkarnuji do kočky zvracející duhu, 
– někoho si najdu nebo taky ne.

Zajímalo by mě, co jsem psala já. Každopádně bych kombinaci zmrzliny, Johnnyho Deppa a pizzy docela brala.


To se takhle v občance svěřím dětem s tím, že doma při vstupu vždycky vyndáme všechny drobáky z peněženek a dáme je do vázy v chodbě. Pak řešíme, jaká pravidla by chtěli oni zavést ve svých domácnostech a objeví se tam například: váza na kreditky. Očividně jsem dostatečně jasně nezdůraznila, že neobíráme všechny příchozí, ale jenom sami sebe. Mezi další pravidla se řadí třeba: NO sex do 15, NO do postele v botách nebo chodit jen s jednou holkou a být gentleman. Doufám, že se toho kluci budou držet i do budoucna.

Jaké domácí práce vykonává mamka: vaří, pere, uklízí, vydělává peníze. A děti? Jí, pijou a tahaj z rodičů peníze.

To nevymyslíš.


V angličtině procvičujeme rozhovor doktor/pacient a všichni odevzdávají sepsanou verzi toho, co vymysleli. Nejlepší kousek byl definitely rozhovor s chlápkem, kterého děsně bolí hlava, protože pořád pije vodku a doktor jeho nemoc diagnostikuje jako hangover. Následně mu radí, aby šel domů a zůstal tam navždy, tedy pouze v případě, že by se nechtěl vrátit zpátky na kontrolu a přinést flašku vodky s sebou.


Ve filozofii řešíme Anselma z Canterbury a jeho důkaz boží existence. Anselm rozlišuje dva typy existence: něco, co si jsme schopni představit v naší mysli, ale reálně to neexistuje a pak něco, co existuje, jak v naší mysli, tak v realitě. Že si s prvním pojmem spojí jednorožce jsem očekávala. Překvapení přišlo až s druhou otázkou, kdy úplně ze všech věcí, co reálně existují, byla první věc, co je napadla: krtinec.


Taky bych málem zapomněla na to, jak jsme díky problémům s výslovností málem slavili Sexgiving místo Thanksgivingu.

You may also like

Leave a Comment